Sejmik Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SEJMIK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zwyciężyli w tegorocznym, podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych "Patrol Roku 2023". To oni, wraz z funkcjonariuszami z Ustrzyk Dolnych, będą reprezentować garnizon podkarpacki w finale XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, które odbędą się w Słupsku.

Wojewódzki finał konkursu odbył się wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Uczestników przywitał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Stanisław Sekuła. W zmaganiach uczestniczyły reprezentacje wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji z Podkarpacia - w sumie 21 par patrolowych. To policjanci prewencji, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych. Stawką był tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu i przepustka do ogólnopolskiego finału konkursu "Patrol Roku".

Finaliści konkursu zmierzyli się w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, strzelaniu z broni palnej i pokonaniu policyjnego toru przeszkód. Umiejętności uczestników oceniała komisja sędziowska, w skład której wchodzili eksperci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Po zaciętej rywalizacji tytuł najlepszej pary patrolowej na Podkarpaciu wywalczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - mł. asp. Tomasz Szklarz oraz st. post. Hubert Szczepkowicz. Drugie miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych - sierż. szt. Filip Cieloszyk i st. post. Marek Hyleński. To właśnie te dwie pary będą reprezentować podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu, w Szkole Policji w Słupsku. Trzecie miejsce zajęła para patrolowa z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie - sierż. szt. Robert Kustra oraz st. sierż. Damian Kaliński.

Wojewódzki finał konkursu swoim patronatem objęli Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Puchary i nagrody dla najlepszych par wręczyli Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Organizację wojewódzkiego etapu konkursu wspierał Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Tekst: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/120397,Policjanci-z-Mielca-najlepsza-para-patrolowa-na-Podkarpaciu.html

Fot. archiwum policja