Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorzadu województwa podkarpackiego.

 


Funkcje w Sejmiku Województwa Podkarpackiego:
Kadencja VII – Skarbnik Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości

Funkcja w Zarządzie Województwa Podkarpackiego:
Kadencja V – członek Zarządu
Kadencja VI – członek Zarządu

Komisje sejmikowe:
Kadencja V – członek Komisji: Zdrowia i Opieki Społecznej, Rozwoju Regionalnego, Rolnictwa
Kadencja VI – członek Komisji: Zdrowia i Opieki Społecznej, Rozwoju Regionalnego, Rolnictwa
Kadencja VII – Przewodniczący Komisji Zdrowia, członek komisji Rozwoju Regionalnego

Wykształcenie:
Wyższe - Absolwent Politechniki Rzeszowskiej: Magister Inżynier Elektryk w 1991 roku oraz Podyplomowych Studiów w Instytucie Łączności w Warszawie z zakresu Zarządzania Sieciami Telekomunikacyjnymi.

Praca zawodowa:
W 1991 r. rozpoczął pracę zawodową w Przedsiębiorstwie „Telekom” Sp. zoo. jako Kierownik Pracowni Projektowej. Od grudnia 1992 roku był pracownikiem Spółdzielni Telekomunikacyjnej OST jako Główny Inżynier Sieci. Był założycielem Spółdzielni Telekomunikacyjnej w Tycznie, która była społecznym przedsięwzięciem, którego właścicielami w formie spółdzielczej byli mieszkańcy Gminy Tyczyn, Błażowa, Chmielnik i Hyżne, oraz same Gminy jako samorządy. Spółdzielnia Telekomunikacyjna dziś obsługuję ponad 20 tysięcy klientów dostarczając najnowocześniejsze usługi IT w terenach wiejskich. W 1998 wybrany został na stanowisko Prezesa Zarządu i funkcję tę pełnił do 2014 roku, kiedy to został wybrany Radnym i Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego, którą funkcję pełnił do 6 maja 2024 roku.

Inna działalność (m. in. odznaczenia):
1990 roku – organizator i Przewodniczący Społecznego Komitetu Telefonizacji wsi Futoma i Piątkowa

1991 rok – Założyciel Spółdzielni Telekomunikacyjne, która zorganizowała kilkadziesiąt Społecznych Komitetów Telefonizacyjnych w formę spółdzielczą i z powodzeniem funkcjonuje do dnia dzisiejszego jako przedsiębiorstwo społeczne, zaopatrując spółdzielców i ponad 20 tysięcy mieszkańców
w najnowocześniejsze usługi IT.

1994 rok – jest jednym z założycieli i pełni funkcję przewodniczącego Społecznego Komitetu Budowy Szkoły Średniej w Błażowej, zakończonej oddaniem do użytku budynku w 1996 roku.

1995 roku - upoważniony przez Arcybiskupa Józefa Michalika do zakładania Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej w Archidiecezji Przemyskiej, jest członkiem Akcji Katolickiej, przez kilka kadencji był członkiem Rady Społecznej Archidiecezji Przemyskiej, za którą to działalność został odznaczony złotym medalem zasługi dla Archidiecezji Przemyskiej.

1998 roku – Przewodniczący Rady Parafialnej w Futomie, do dnia dzisiejszego, gdzie przez wiele lat przeprowadzono wiele inwestycji w Zabytkowy Kościół parafialny i wybudowano nowoczesną Kaplicę na Cmentarzu Parafialnym.

W latach 2000-2002 był założycielem i przewodniczącym Społecznego Komitetu Gazyfikacji wsi Futoma, którego to działalność wybudowała około 40 km sieci dla kilkuset odbiorców z Gminy Błażowa.

W latach 2007-2012 pełnił społecznie funkcję Prezesa Ludowego Klubu Sportowego „Błażowianka” w Błażowej. Klub za jego kadencji obchodził Jubileusze swojej działalności 85 i 90. W roku 2023 z inicjatywy Społecznego Komitetu Jubileuszu 100 lat, którego był Członkiem – Ufundowany został Sztandar
i zorganizowany cykl imprez i zawodów jubileuszowych zwieńczonych galą jubileuszową z piękną monografią Klubu.

Od 1996 roku jest członkiem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, abstynentem od napojów alkoholowych do końca życia, czynnie zaangażowanym w pomoc dla osób uzależnionych.

Życie prywatne, zainteresowania:
Pochodzi z pięciorga rodzeństwa Jana i Zofii Kruczek. W 1988 roku zawarł związek małżeński z Wiolettą z domu Pączka, jest ojcem trójki dzieci. Dodatkowo w jego rodzinie wychowało się troje dzieci dla których Państwo Kruczek stanowili rodzinę zastępczą. Wszystkie uzyskały wyższe wykształcenie, są dorosłe i usamodzielnione.