puste logo

Get Adobe Flash player
sprawy do_zalatwienia
rpo
UStat - sytuacja społeczno-gospodarcza województwa podkarpackiego
Katalog zuzel w sztuce
polonia w irlandii

Prezydium Sejmiku V kadencji

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

IMG 5154JERZY CYPRYŚ

Z wykształcenia historyk, wieloletni nauczyciel i dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, dziennikarz Wydawnictwa A-Z Dziennik Obywatelski oraz w dzienniku Super Nowości. W działalności zawodowej pełnił funkcje wicekuratora oświaty w Rzeszowie oraz wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wojewódzki Komendant Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie.

W działalności społecznej w latach 2010-2014 był Radnym Miasta Rzeszowa – Przewodniczącym Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi i Organizacjami Pozarządowymi zaś obecnie od 2014 jest Radnym Województwa Podkarpackiego, był Przewodniczącym Komisji Budżetu, Mienia i Finansów. Jest też członkiem Rady Programowej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz Przewodniczącym Rady Społecznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Wyróżniony przez Ministra Obrony Narodowej Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju, uhonorowany przez Związek Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej „Złotą Odznaką Honorową”, odznaczony przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy Odznaką Honorowa „Za zasługi dla turystyki” oraz przez Ministerstwo Edukacji i Sportu Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 ____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Dorota Chilik maly

DOROTA CHILIK

Radna Województwa Podkarpackiego V kadencji. Przewodnicząca Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji, Członek Komisji Rozwoju Regionalnego. W Sejmiku członek Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Studiowała na AGH w Krakowie oraz na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie zdobyła tytuł magistra z zakresu zarządzania i marketingu – specjalizacja – strategie marketingowe, ekonomika i zarządzanie. W 2001 roku ukończyła studia podyplomowe na UMCS z zakresu europeistyki o specjalizacji Samorząd Lokalny w strukturach UE, dotacje UE.

Od 15 lat pracuje jako specjalista ds. pozyskiwania funduszy UE. Od 10 lat zatrudniona w Towarzystwie Jezusowym w Starej Wsi k. Brzozowa na stanowisku: Specjalista ds. pozyskiwania funduszy UE, koordynator projektów UE; współpracuje i realizuje projekty inwestycyjne i miękkie w Ośrodku Caritas w Myczkowcach  oraz w DPS Sióstr Felicjanek w Iwoniczu; DPS Konwentu Bonifratrów w Iwoniczu i wielu innych organizacji pozarządowych i kościelnych. Od 1997 r. zrealizowała kilkadziesiąt projektów na łączną kwotę dofinansowania: ok. 40 mln PLN.

 

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA to realizacja projektów:
- „Skarby Pogranicza – ochrona dziedzictwa kulturowego terenów przygranicznych” Program PL-BY-UA  – prace budowlano – konserwatorskie przy kompleksie OO Jezuitów w Starej Wsi oraz Zamku w Żółkwi na Ukrainie – (ok. 4,3 mln Euro);
- „Pod Bezpiecznym Dachem – rozwój infrastruktury w DPS Konwentu OO Bonifratrów w Iwoniczu” Program szwajcarski – (ok. 3 mln zł);
- „Jezuickie Perły Południa” dofinansowanie z Programu Norweskiego na kwotę 2,5 mln Euro obejmowało renowację 3 obiektów Jezuickich w Krakowie /Kościół św. Barbary, Dom Zakonny na Małym Rynku w Krakowie, Bazylika NSPJ na ul. Kopernika/;
- „Jezuicka Perła Podkarpacia” dofinansowanie ze środków UE Programu RPO WP na lata 2007 – 2013 na kwotę 4 mln zł obejmowało renowację Bazyliki i Klasztoru OO. Jezuitów w Starej Wsi – prace renowacyjne w środku i na zewnątrz;
- powstanie w Myczkowcach w Ośrodku Caritas: „Ogrodu Ekumenicznego” z 140 miniaturowymi kopiami drewnianych kościółków z terenu Podkarpacia, Słowacji i Ukrainy czy „Ogrodu biblijnego”;
- powstanie infrastruktury dla ciężko chorych dzieci w DPS w Iwoniczu prowadzonego przez Siostry Felicjanki w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE z RPO WP. 

Mieszka w Rogach (Gmina Miejsce Piastowe), mama 5 dzieci (Daniel, Kamil, Krzysztof, Maria, Maks). Wraz z mężem i synami prowadzi firmę FPHU „Meble-Chilik” – produkcja mebli na zamówienie oraz nową linię produkcyjną FURNICHIL – produkcja frontów meblowych, paneli dekoracyjnych oraz paneli ażurowych.

 

 


Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

laczakCZESŁAW ŁĄCZAK

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Radny Województwa III, IV i V kadencji. Członek Komisji Głównej oraz Komisji Budżetu, Mienia i Finansów.

W Sejmiku członek Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Urodzony 16 listopada 1954 r.

Zamieszkały: Zawierzbie

Wykształcenie wyższe, ekonomista, biegły rewident.

 

Praca: Firma Oponiarska Dębica S.A - Menedżer Zespołu Administracji

  _________________________________________________________________

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Lewicki MaciejMACIEJ LEWICKI

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego od września 2015 r., Radny Województwa Podkarpackiego I, II, III, IV i V kadencji, Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej do dnia 16 lipca 2013 r., członek Komisji Rewizyjnej.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu w latach 1995 - 2001, aktualnie Ordynator Oddziału Chirurgii tego Szpitala.

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łódzi, którą ukończył w 1980 r., lekarz medycyny, specjalista chirurg, posiada kilkanaście publikacji w czasopismach medycznych.

 

Prywatnie: żonaty, ojciec pięciorga dzieci. Hobby wędkarstwo, łowiectwo.

Kalendarium

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Transmisje obrad

Retransmisje (28.02.2011 - 31.03.2013)
Retransmisje (31.03.2013 - nadal)

Więcej o regionie

wrota-podkarpackie

Zobacz również


Newsletter

Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych  Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej  Związek Powiatów Polskich  Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej  Euroregion Karpacki  Europejska Współpraca Terytorialna 2007-2013