Zbigniew Nęcek

 

Zbignie Nęcek - fot. kts-tarnobrzeg.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. kts-tarnobrzeg.pl

Zbigniew Nęcek (ur. 11.10.1955 r. w Krakowie) absolwent Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, trener tenisa stołowego II klasy podjął pracę jako główny trener drużyny pingpongistek Klubu Sportowego „Siarka" Tarnobrzeg obecnie występującej pod nazwą Klub Tenisa Stołowego „Zamek" Tarnobrzeg. Od momentu piastowania nowej funkcji zaczęły się wielkie sukcesy indywidualne i drużynowe zawodniczek tarnobrzeskiego klubu na arenie krajowej i międzynarodowej.

Przez okres ponad ćwierćwiecza Zbigniew Nęcek wraz ze swoimi podopiecznymi 22-krotnie zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski oraz 2-krotnie Drużynowego Wicemistrza Polski. W tym samym okresie drużyna tenisistek stołowych z Tarnobrzega plasuje się w ścisłej czołówce europejskiej, zdobywając 5-krotnie tytuł Klubowego Wicemistrza Europy, 3-krotnie kwalifikując się do półfinału tych rozgrywek oraz wielokrotnie do ćwierćfinałów.

Również w konkurencjach indywidualnych podopieczne trenera Z. Nęcka odnotowały wiele sukcesów zdobywając medale podczas mistrzostw Polski i Europy. Tenisistki pod wodzą swego trenera godnie reprezentują Tarnobrzeg i województwo podkarpackie na arenie krajowej i międzynarodowej, walnie przyczyniając się do promocji naszego regionu.

Uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego nr XLVI/954/14 z 26.05.2014 r. otrzymał odznakę zasłużony dla Województwa Podkarpackiego.

Copyright © 2020 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: urzad@podkarpackie.pl, www.podkarpackie.pl, www.wrotapodkarpackie.plwww.sejmik.podkarpackie.pl 
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30