brzostowskiEDWARD BRZOSTOWSKI

Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego IV kadencji. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego IV kadencji do dnia 16 lipca 2013 roku. Aktualnie członek Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji oraz Komisji Gospodarki i Infrastruktury. W Sejmiku członek Klubu Radnych Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Wcześniej m.in.: Burmistrz Dębicy w latach 2002-2006, Poseł na Sejm w latach 2001-2002; Pełnomocnik Rządu ds. Regionalnej Polityki, Wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w latach 1983–1988. Wieloletni Dyrektor Generalny, Prezes w Kombinacie, a następnie Spółce Akcyjnej IGLOOPOL. Zawodowo związany od 1990 roku z przedsiębiorstwem wielobranżowym "Dexpol" w Dębicy jako współwłaściciel i prezes.

Odznaczony: Orderem Sztandaru I Klasy; Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski; Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi; Medalami za Obronność; Medalami i Odznaczeniami „Zasłużony dla Pożarnictwa"; Złotą Odznaką Ministra Kultury. Został zasłużonym dla miasta Dębicy i jako jedyny otrzymał Berło Dębickie.

Osiągnięcia: Przekształcenie chłodni zatrudniającej 220 osób w spółkę akcyjną IGLOOPOL zatrudniającą 34 tyś osób w 120 zakładach na terenie całego kraju i za granicą. Sponsorował sport i kulturę. Był twórcą Zespołu Pieśni i Tańca IGLOOPOLANIE, który w roku 2008 obchodził 30-lecie istnienia. Dzięki niemu powstało 49 klubów sportowych, w tym I-ligowa drużyna piłki nożnej oraz I-ligowa drużyna boksu. W Dębicy wybudował 1/3 miasta wraz z Domem Kultury, krytą pływalnią i lodowiskiem, obiektami sportowymi, szkołami, przedszkolami i własnym Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich im. Kazimierza Górskiego w Straszęcinie k/Dębicy. Zakupił Koszary po III Pułku Saperów i utworzył tam okazały Ratusz, Muzeum Regionalne, Galerię Sztuki, bibliotekę, obiekty sportowe, budynki mieszkalne, obiekty usług. Utworzył w Dębicy Zamiejscowy Ośrodek Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa i Wyższą Szkołę Języków Obcych.

Wybudował Plac Solidarności z Pomnikiem Jana Pawła II oraz wiele innych obiektów infrastruktury miasta.

Magister ekonomii absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Krakowie

Prywatnie: żonaty ojciec dwójki dzieci córki Krystyny i syna Andrzeja


Copyright © 2020 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: urzad@podkarpackie.pl, www.podkarpackie.pl, www.wrotapodkarpackie.plwww.sejmik.podkarpackie.pl 
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30