LXII-29.10.2018 r.

Nowy blok operacyjny w Krośnie otwarty

131210-blok-operacyjnyW Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie został otwarty nowy blok operacyjny. To najnowocześniejsza i największa tego typu inwestycja na Podkarpaciu. Blok ma m.in. 10 sal operacyjnych, salę wybudzeniową, OIOM i oddział anestezjologiczny. W uroczystości otwarcia, która miała miejsce 6 grudnia wziął udział członek zarządu Tadeusz Pióro i Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Wojciech Buczak.

6 grudnia jest dość niezwykłą datą, bo jest to dzień obdarowywania prezentami, wręczania sobie upominków, a można powiedzieć także, że to dzień pamięci o tych, którzy są dla nas ważni. Symbolicznie wyrażamy więc dziś, jak ważni są dla nas mieszkańcy regionu, bo uroczyste otwarcie bloku operacyjnego jest niewątpliwie dowodem rozumienia i reagowania na potrzeby mieszkańców Podkarpacia – powiedział podczas otwarcia Tadeusz Pióro dodając, że ta inwestycja z pewnością podniesie standard świadczonych usług i zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu poprzez dostęp do wysokospecjalistycznych usług.

Tadeusz Pióro powiedział również, że ma nadzieję, iż praca lekarzy i pielęgniarek w nowych, dobrze wyposażonych salach, będzie łatwiejsza i pozwoli wykorzystać ich umiejętności.

Dyrektor szpitala - dr inż. Piotr Lenik podkreślał, że tak duża inwestycja nigdy nie mogłaby być zrealizowana, gdyby nie zrozumienie powagi sprawy przez władze samorządowe województwa.

Blok Operacyjny jest w stanie zaspokoić potrzeby krośnieńskiego szpitala przez wiele lat i autentycznie jest blokiem na miarę XXI wieku – powiedział w trakcie uroczystości dyrektor Lenik.

Koszt budowy i wyposażenia bloku operacyjnego wyniósł ponad 60 milionów złotych z czego ponad pięćdziesiąt milionów złotych pochodziło z budżetu samorządu województwa podkarpackiego. Pozostała kwota to środki własne szpitala oraz dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.

W uroczystości wzięli także udział radni sejmiku: Jerzy Borcz, Tadeusz Majchrowicz i Dariusz Sobieraj, a także Jan Juszczak – starosta krośnieński, Piotr Przytocki – prezydent Krosna, członkowie Rady Społecznej krośnieńskiego Szpitala z przewodniczącą Teresą Gwizdak oraz Dariusz Zieliński – przedstawiciel dyrekcji Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

  • PC068934 1
  • PC069000 1
  • PC069013 1
  • PC069042 1
  • PC069060 1

 

Copyright © 2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: urzad@podkarpackie.pl, www.podkarpackie.pl, www.wrotapodkarpackie.plwww.sejmik.podkarpackie.pl 
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30