Artykuły

Bogusława Herdzik

Bogusława HerdzikBogusława Herdzik - Dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Od jedenastu lat organizuje Powiatowy, a od sześciu lat – Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”. Współpracuje z wieloma wybitnymi twórcami kultury polskiej z największych ośrodków w kraju, dzięki czemu zapraszając ich do Stalowej Woli promuje Województwo Podkarpackie – Stalowa Wola staje się dla nich najczęściej wrotami Podkarpacia.

Promuje nasz region również poprzez opracowanie, wdrożenie i popularyzację na Podkarpaciu i w kraju nagrodzonego w ogólnopolskim konkursie „Pro publico Bono” projektu „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach” - wiele polskich miast wzięło przykład ze Stalowej Woli oraz projektu „Kamień życzliwości” nagrodzonego przez Fundację Kultury.Pani Bogusława Herdzik wykazuje się szczególną troską o wysoki poziom pracy zespołów i kół SDK, dzięki czemu ich uczestnicy wyróżniają się w województwie podkarpackim i w kraju.

Ponadto pani Bogusława Herdzik jako dyrektor SDK współpracuje z instytucjami samorządowymi w organizowaniu wielu imprez propagujących osiągnięcia województwa podkarpackiego, m.in. w 2009 r. współorganizowała Festiwal filmów promujących powiaty, miasta i gminy Podkarpacia o „Złotą Szyszkę Lasowiacką”. Zawsze wyjątkowo zaangażowana w działania przekraczające podstawowe obowiązki

Uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego Nr XII/173/11 z 29.08.2011r. otrzymała odznakę zasłużony dla Województwa Podkarpackiego za zasługi dla regionu podkarpackiego.

Copyright © 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: urzad@podkarpackie.pl, www.podkarpackie.pl, www.wrotapodkarpackie.plwww.sejmik.podkarpackie.pl 
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30