Sejmik Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SEJMIK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Dorota Łukaszyk. Grafika. Na tle granatowej flagi zdjęcie radnego oraz kontur mapy Podkarpacia z widocznymi granicami administracyjnymi i nazwami powiatów.
Dorota Łukaszyk. Grafika. Na tle granatowej flagi zdjęcie radnego oraz kontur mapy Podkarpacia z widocznymi granicami administracyjnymi i nazwami powiatów.

  

  

 


Radna Województwa Podkarpackiego VI kadencji. Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej, Członek Komisji Gospodarki i Infrastruktury oraz Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia. W Sejmiku członek Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Już w trakcie studiów prowadziła własną działalność gospodarczą, ponad 20 lat związana była z branżą telekomunikacyjną na Podkarpaciu. Doświadczenie z zakresu telekomunikacji nabyła w Polskiej Telefonice Wiejskiej S.A., która w latach 90-tych zainicjowała proces telefonizacji niedostępnych obszarów Bieszczad i całego Podkarpacia. Przez 15 lat pełniła funkcję Dyrektora w Telewizji Kablowej Bieszczady, a także była członkiem Rady Nadzorczej w prężnie rozwijającym się w branży przedsiębiorstwie - firmie Transmitel.
Z-ca przewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładu Tworzyw Sztucznych ARTGOS S.A. w Brzozowie.
Od 2017 roku Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych. Wspiera szereg inicjatyw dla poprawy dostępu i jakości opieki zdrowotnej na Podkarpaciu.

Członek Prezydium Okręgu 22 Porozumienia w strukturach Zjednoczonej Prawicy i przewodniczącą koła powiatu bieszczadzkiego.

Jako jedna z pierwszych w województwie podkarpackim zaczęła wspierać Ruch Europa Christi i Instytut Myśli Schumanna. Członek Stowarzyszenia Ośrodka Myśli Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Miłośniczka narciarstwa alpejskiego. Od wielu lat działa społecznie w Uczniowskim Klubie Narciarskim Laworta w Ustrzykach Dolnych.

Magister Pedagogiki - absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, oraz Studiów Podyplomowych - Zarządzania Sferą Usług Medycznych, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Menedżer Sportu - Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej - Katedry Zarządzania w Turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych Organizacji i Zarządzania w Oświacie, w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum - w Szczecinie.

Mężatka, mama dwójki dorosłych dzieci - Aleksandry i Bruna.