Finaliści konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" z wizytą u Przewodniczącego Sejmiku

finalisci

"Ale mnie przepytali" - powiedział z nieukrywanym zadowoleniem Przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś po spotkaniu z finalistami XVI edycji Powiatowego Konkursu Historycznego "Twierdza Przemyśl". Pytania o radnych, samorząd, prowadzenie sesji, nawet o ilości radnych w poszczególnych sejmikach - to tylko niektóre pytania jakie zostały zadane Przewodniczącemu. Potem było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej oraz Muzeum-Zamku w Łańcucie. Mnóstwo wrażeń, pytań z odrobiną zmęczenia - to efekt tej wycieczki, która była uzupełnieniem nagród wręczonych podczas konkursu w Przemyślu, odbywającego się pod patronatem m. in. Przewodniczącego Sejmiku. Młodzi pasjonaci historii przybyli pod opieką Marcina Dumy - nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu i organizatora konkursu.

Nowi Zasłużeni dla Województwa Podkarpackiego

zasluzeniW wyjątkowych okolicznościach, podczas spotkania Resursy Kultury Pamięci w Sali Balowej łańcuckiego zamku, wręczono Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. Do grona wyróżnionych dołączyli ks. prof. Stanisław Nabywaniec oraz Adam Pęzioł. IX spotkanie Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci pt. „Polska – Genius Loci”, rozpoczął marszałek Władysław Ortyl, który podkreślił wkład odznaczonych w rozwój kultury regionu, m.in. poprzez zaangażowanie w pracę na rzecz organizacji Obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski.

Spotkanie samorządowców w Pałacu Prezydenckim

18765990 1956034621089367 7837931162535989984 n

Ogromnym zadaniem władzy centralnej jest stworzyć takie warunki, żeby samorządy mogły lepiej funkcjonować i w pełni rozwinąć skrzydła - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania 29 maja z okazji "Dnia Samorządu Terytorialnego". W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. - Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich - mówił.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego w 2016 r.

1ustat podkarpackieokZapraszamy do zapoznania się z raportem, w kórym poruszono szereg zagadnień dotyczących między innymi sytuacji demograficznej, tendencji obserwowanych na rynku pracy, wynagrodzeń, świadczeń społecznych, przemysłu, budownictwa, nakładów inwestycyjnych oraz wyników finansowych przedsiębiorstw w roku 2016 dla całego wojeództwa podkarpackiego.

Piknik Caritas w Naturze i z naturą

budy10Słońce i zieleń, mnóstwo atrakcji, zabawy, ruchu i śmiechu, czyli idealny wypoczynek... Kilka godzin spędzonych w Budach Głogowskich w sobotę 20 maja dało wszystkim zebranym niesamowitą dawkę radości. A to wszystko dzięki II Sportowemu Piknikowi Rodzinnemu w Centrum NATURA 2000 w Budach Głogowskich. Dzieci, młodzież i dorośli, sprawni i niepełnosprawni wspólnie spędzali sobotę na sportowo. A wśród licznych wolontariuszy energicznie nadzór nad wszystkim sprawował ks. dr Piotr Potyrała – wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

I Kongres Sejmików Województw w Łodzi - sejmik sejmików

ss3Tematów do dyskusji nie brakuje, ale niech to będzie dyskusja merytoryczna – mówił podczas I Kongresu Sejmików Województw RP marszałek Władysław Ortyl. Radni Województw z całej Polski zjechali dziś do Łodzi do Auli Akademii Sztuk Pięknych. Było to pierwsze tego typu spotkanie samorządowców.

Mocną reprezentację miało Województwo Podkarpackie. Nie zabrakło marszałka Władysława Ortyla i przewodniczącego Jerzego Cyprysia. W Łodzi byli również przewodniczący klubów Wojciech Zając, Wiesław Lada i Teresa Kubas-Hul wraz z radnymi.