Wystwawa "Policja w służbie Niepodległej"

male wystawa policja 290x185W poniedziałek 26 marca 2018 r. o 10.30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbędzie się otwarcie wystawy przygotowanej przez Komendę Wojewódzką Policji oraz Zespół Szkół w Tyczynie pt. "Policja w służbie Niepodległej", a patronat nad nią objął Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.

Finał konkursu „Twierdza Przemyśl”

DSC 4448Kolejny już raz w pięknej scenerii sali byłego Kasyna Oficerskiego, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej 20 marca 2018 r. odbył się finał XVII edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl”. Dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś otworzył uroczystość, a przybyłych gości przywitał główny organizator - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu Artur Mykita, natomiast zasady konkursu przedstawił jego koordynator i nauczyciel historii w „piętnastce” Marcin Duma.

Wojewódzki Finał IV Edycji Olimpiady ZUS

P1190850W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w piątek 16 marca 2018 r. miał miejsce etap wojewódzki IV edycji Olimpiady ZUS. W imieniu Samorządu Województwa zebranych uczniów-finalistów oraz nauczycieli przywitał Pzrewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś. Gratuluję Wam pasji, któa powoduje, że chcecie wiedzieć wiecej i robić więcej niż wynika z Waszych obowiązków. I z tego powodu jesteście już  wszyscy zwycięzcami - mówił - A poza tym wiedza z zakresu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest niezwykle ważna. Przecież kiedyś wszyscy będziemy "stypendystami" ZUS - dodał z humorem.

Panel o zacieśniniu współpracy między regionami

P1190807Partnerskie relacje pomiędzy przygranicznymi regionami są ważnym elementem współpracy - taki właśnie tamat nosił jeden z paneli w drugim dniu trwania XI Forum Polska-Ukraina, który miał miejsce 14 marca 2018 r. w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Połączenie ich możliwości i zasobów może zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną całego makroregionu. W takim razie w jaki sposób zacieśniać współpracę transgraniczną? Co zrobić, by granica przestała dzielić i stała się linią łączącą, zespalającą regiony, ludzi, kultury? Na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy panelu - m. in. minister Jerzy Kwieciński, poseł Mieczysław Kasprzak, Prezydent Przemyśla Robert Choma. Panel prowadził Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.

Z pasją śpiewali pieśni pasyjne

29176827 2115051745177336 5712328442372947968 oJuż po raz trzeci kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie gościł chóry i zespoły, które śpiewem jeszcze bardziej pozwalały przeżywać Wielki Post. W niedzielę 11 marca 2018 r. w ramach III Koncertu Pieśni Pasyjnej „Któryś za nas cierpiał rany...” przed zgormadzonymi w kościele zaprezentowały się grupy artystyczne nie tylko z regionu. Pomysłodawcą koncertów jest chór ALBA CANTANS i Kornelia Ignas, a współorganizatorami tegorocznego koncertu byli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz Wojewódzki Dom Kultury oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie.

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

DSC 0449Dzień Kobiet....tych dorosłych i tych małych... Dzień Kobiet to czas, kiedy my mężczyźni uświadamiamy sobie jak wielką rolę odgrywają kobiety w naszym świecie i w życiu każdego z nas. W ten szczególny dzień dziękujemy im za to co robią i co myślą.
Z tej okazji życzę Drogie Panie, by zdrowie i szczęście było nieustannie z Wami, a także spełnienia marzeń i realizacji planów tych wielkich i tych małych, pasji do ich realizacji. Niech szacunek i miłość, którymi mężczyźni otaczają Was w tym dniu trwa cały rok... Bez Was świat nie miałby barw, kolorów i radości:)

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś

"Żołnierze Wyklęci" - wspomnienie w urzędzie

P1190731O "Żołnierzach Wyklętych" nie zapomnieli pracownicy urzędu, którzy uczcili pamięć żołnierzy „II Konspiracji”. Spotkanie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowała zakładowa „Solidarność”, a uroczystość odbyła się przed salą audytoryjną im. płk Łukasza Cieplińskiego pod tablicą ku jego czci.

Konferencja "Policja w służbie Niepodległej" w Zespole Szkół w Tyczynie

WQG 3387 tn"Policja w służbie Niepodległej" to tytuł wyjątkowej konferencji, która odbyła się 1 marca 2018 r. w pałącu Wodzickich - siedzibie Zespołu Szkół w Tyczynie. Współorganizatorami spotkania była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Starosta Rzeszowski i Zespół Szkół w Tyczynie, które od 13 lat kształci w klasach o profilu ogólnopolicyjnym. Spotkanie, któremu towarzyszyło otwarcie wystawy fotografii policyjnej sprzed blisko stu lat, zainaugurowało obchody stulecia odzyskania niepodległości. Na konferencję przybyli licznie przedstawiciele służb mundurowych, Samorząd Województwa reprezentował Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, który mówił o pasji osercu, jaką wkładają policjanci w swoją pracę i my wszyscy pownniśmy ich w tym wspierać. Zwracając się do uczniów będących w kklasach o profilu policyjnym, gratulował im wyboru, bo poprzez niego zbliżają się do służby człowiekowi.