Lista Radnych V kadencji

W skład Sejmiku Województwa Podkarpackiego wchodzą radni wybrani w wyborach bezpośrednich w liczbie 33.

Radni Województwa Podkarpackiego V Kadencji (2014-2018):

L.p. Nazwisko i imię Wybrany z listy Dodatkowe informacje
1. Bajda Stanisław  Prawo i Sprawiedliwość  
2. Bartman Stanisław  Polskie Stronnictwo Ludowe  
3. Bartnik Stanisław  Prawo i Sprawiedliwość  
4 Bieszczad Stefan  Prawo i Sprawiedliwość  
5. Błądek Lidia  Prawo i Sprawiedliwość  
6. Borcz Jerzy

 Prawo i Sprawiedliwość

Przewodniczący Sejmiku od 30 października 2015 r. do 25 stycznia 2016 r.
7. Bril Joanna   Polskie Stronnictwo Ludowe  
  Buczak Wojciech

Prawo i Sprawiedliwość

Wicemarszałek Województwa od 28 listopada 2014 r.

 Mandat wygaszony w dniu 4 listopada 2015 r. w związku z objęciem mandatu posła RP

8. Bury Tomasz Polskie Stronnictwo Ludowe  
9. Chilik Dorota

Prawo i Sprawiedliwość

Wiceprzewodnicząca Sejmiku od 25 stycznia 2016 r.
10. Cypryś Jerzy 

Prawo i Sprawiedliwość

Przewodniczący Sejmiku od 25 stycznia 2016 r.
11. Draus Ewa Prawo i Sprawiedliwość  

 

Frydrych Joanna

Platforma Obywatelska

Mandat wygaszony w dniu 4 listopada 2015 r.w związku z objęciem mandatu posła RP
12. Huk Anna

Prawo i Sprawiedliwość

Mandat objęty 30 listopada 2015 r.
13. Kotula Jacek

Prawo i Sprawiedliwość

Mandat objęty 30 listopada 2015 r.
14. Kołek Iwona Platforma Obywatelska  
15. Kruczek Stanisław

Prawo i Sprawiedliwość

Członek Zarządu Województwa od 28 listopada 2014 r.
16. Kubas-Hul Teresa Platforma Obywatelska  
17. Kurowska Maria

Prawo i Sprawiedliwość

Wicemarszałek Województwa od 28 listopada 2014 r.
18. Kuźniar Lucjan

Prawo i Sprawiedliwość

Członek Zarządu Województwa od 28 listopada 2014 r.
19 Kuźniar Zbigniew

Prawo i Sprawiedliwość

od 28 grudnia 2015 r.
20. Lada Wiesław Polskie Stronnictwo Ludowe  
  Leniart Ewa

Prawo i Sprawiedliwość

Mandat objęty 30 listopada 2015 r., wygaszony 11 grudnia 2015 r.

21. Lewicki Maciej Platforma Obywatelska  
22. Łączak Czesław  Prawo i Sprawiedliwość  
23. Magdoń Jacek Prawo i Sprawiedliwość  
  Miazga Mieczysław

Prawo i Sprawiedliwość 

Mandat wygaszony w dniu 4 listopada 2015 r. w związku z objęciem mandatu posła RP
24. Miklicz Sławomir

Platforma Obywatelska

Mandat objęty 30 listopada 2015 r.
25. Nepelski Andrzej Polskie Stronnictwo Ludowe  
26. Ordyczyński Marek Platforma Obywatelska  
27. Ortyl Władysław

Prawo i Sprawiedliwość

Marszałek Województwa Podkarpackiego od 28 listopada 2014 r.
  Pióro Tadeusz

Prawo i Sprawiedliwość

Mandat wygaszony w dniu 3 grudnia 2014 r.
28. Pospolitak Maria Polskie Stronnictwo Ludowe  
29. Romaniuk Bogdan

Prawo i Sprawiedliwość

Przewodniczący Sejmiku od 28 listopada 2014 r.  

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego od 30 października 2015 r.

  Schmidt-Rodziewicz Anna

Prawo i Sprawiedliwość

Mandat wygaszony w dniu 4 listopada 2015 r. w związku z objęciem mandatu posła RP
30. Sobieraj Dariusz  Polskie Stronnictwo Ludowe  
31. Stępień Władysław  Polskie Stronnictwo Ludowe  
  Śnieżek Kazimierz

Polskie Stronnictwo Ludowe

Mandat wygaszony w dniu 16 stycznia 2015 r.
32. Tarapata Jan Polskie Stronnictwo Ludowe  
33. Zając Wojciech Prawo i Sprawiedliwość