Wernisaż wystawy Sztuka Bioróżnorodności w rzeszowskim "plastyku"

 DSC 0265

W Zespole Szkół Palstycznych w Rzeszowie 17 stycznia 2019 r. miało miejsce otwarcie wystawy SZTUKA BIORÓŻNORODNOŚCI/ART OF BIODIVERSITY. Projekt "2nd Art & Science Sztuka Bioróżnorodności" powstał z inicjatywy Instytutu Biologi Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Fundacji Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych w Warszawie,Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Wydziału Sztuki i Instytutu Filozofii
Uniwersytetu Rzeszowskiego. Otwarcia wystawy w imieniu wiceprzewodniczącego sejmiku województwa podkarpackiego Jerzego Cyprysia oraz organizatorów dokonała kierownik z Kancelarii Sejmiku Izabela Fac.

W liście skierowanym na ręce dyrektora ZSP Zenobiusza Kajdy przewodniczący sejmiku napisał m. in. "Z pewnością wydarzenie
to będzie wyjątkowym przeżyciem, dającym niepowtarzalne uczucie kontaktu
ze sztuką. W dzisiejszych czasach pełnych pośpiechu i zgiełku potrzebne są chwile odskoczni, zatrzymania, spojrzenia na coś innego…niż monitor komputera. Biologia molekularna widziana oczami artystów jest nie tylko inicjatywą zaskakującą, ale także inpirującą. Sprawia, że jesteśmy ciekawi efektów pracy, ukazującej nowatorskie postrzeganie biologii. Życzę, by tych 50 unikatowych dzieł przykuło uwagę zarówno miłośników sztuki, nauki oraz wszystkich zainteresowanych twórczością artystyczną XXI w."

Po wernisażu wystawy ART AND SCIENCE Sztuka bioróżnorodności odbyło się spotkanie z absolwentem ZSP w Rzeszowie Nikodemem Szpunarem.

Nikodem Szpunar należy do młodego pokolenia projektantów. Projektuje meble, przedmioty użytkowe i wnętrza, a także scenografie i witryny sklepowe. Najchętniej pracuje w drewnie. Zamiłowania do tego materiału wyniósł z domu – jego ojciec i dziadek własnoręcznie wykonywali meble i inne przedmioty z drewna. Absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. Wykształcenie uzupełniał w National College of Art & Design w Dublinie. Doświadczenie zdobył współpracując ze studiem projektowym Tomka Rygalika oraz markami Paged Meble, Gamet i Ervive. Od 2010 roku należy do grupy projektowej PG13. W 2013 roku, wraz z Kamilą Niedźwiecką i Kornelią Szpunar, założył pracownię Studio Szpunar.

wystawa bioroznorodnosc

  • DSC_0241
  • DSC_0242
  • DSC_0243
  • DSC_0265
  • DSC_4509