Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

4zyczenia den przew sejmiku radnych 290x193Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy, Drodzy Uczniowie!

Dzień Edukacji Narodowej – święto szczególnej grupy ludzi, bo ludzi, których praca jest powołaniem, pasją i wielką odpowiedzialnością. Nauczyciel to człowiek, który w życiu każdego z nas pozostawił ślad, nadał mu kierunek, kształt i pozostawił wspomnienia. Z perspektywy czasu dostrzegamy, że nauczyciele przekazywali nam nie tylko wiedzę, ale dzieli się doświadczeniem, zarażali pasją, uczyli szacunku i patriotyzmu. Dziś wracamy wspomnieniami do nauczycieli i uświadamiamy sobie ich rolę w naszym życiu, we wzrastaniu w mądrości, odkrywaniu pasji i życiowego powołania. To oni – wraz z rodzicami – pomagali pisać nam pierwsze strony dziennika zwanego życiem.
Ten dzień jest okazją, by wyrazić Nauczycielom i Wychowawcom wdzięczność za dar ich służby na rzecz drugiego człowieka. Do słów podziękowań dołączamy życzenia, by powołanie nauczycielskie które realizują, było pasją, źródłem radości, nadziei i samorealizacji.


Dzień Edukacji Narodowej to także święto uczących się. Życzymy wszystkim, którzy się uczą, by pomnażanie swych talentów przynosiło każdemu obfite owoce, a każdy dzień był kolejnym dniem odkrywania pasji, nabywania mądrości i doświadczenia.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz Radni Województwa