22. Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa Agrobieszczady w Lesku.

agrobiesAgrobieszczady to zdecydowanie największe w naszym regionie i jedne z największych w województwie targi rzemiosła, rękodzieła, leśnictwa i swojskiego jadła. Ponad 200 wystawców zaprezentowało swoje wyroby podczas dwóch dni targów - 29-30 lipca 2017 r. Niesamowity klimat, melanż smaków, zapachów i rękodzieła to własnie Agrobieszczady. każdy znajdzie tu coś dla siebie, dla swojego podniebienia i pamiątkę godną bieszczadzkich artystów. W sobotę uroczystego otwarcia targów dokonali m. in. Senator RP Alicja Zając, Przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś, Wicemarszałek Wojeówdztwa Maria Kurowska i Członek Zarządu Lucjan Kuźniar.

Targi uważnie obserwowali i smakowali także goście z Wietnamu - siedmioosobowa delegacja z Wietnamu reprezentująca środowisko naukowe (Instytut Nauk Rolniczych Północnego Wietnamu) oraz biznesu (Vietfood Import Export i Northern Import Export).

Lista laureatów konkursu w ramach 22. Targów Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa Agrobieszczady w Lesku. Tym razem zwycięzcy „smacznego” konkursu na dania i potrawy z dziczyzny.

Spośród zgłoszonych wyrobów jury nagrodziło i wyróżniło:

I miejsce – Zygmunt Osip z Masarni Osip s.c. Zygmunt i Kamil Osip z miejscowości Wierzawice za udziec z dzika,
II miejsce – Wiesława Szpond z Połomi za gulasz z dzika,
III miejsce – Maria Florek z Manasterza za potrawkę z sarniny.

Wyróżnienia otrzymały:
- pieczeń faszerowana z dzika – dzieło Teresy Czech z KGW Stara Wieś (gm. Brzozów),
- pasztet myśliwski z Zakładu Mięsnego Jasiołka z Dukli.

W kategorii wędliny i wyroby wędliniarskie z dziczyzny:

I miejsce - Bogusław Szymański Nowe Sioło

za Kiełbasę myśliwska z dzika

II miejsce - Zakład Masarski Niem-Pol Markowa

za kiełbasę myśliwską z dzika

III miejsce
Grzegorz Wiśniewski Rzeszów za pasztet z zająca

Komisja przyznała jedno wyróżnienie:

Paweł Wałachowski Nowosiółki za smalec myśliwski z dzika

W kategorii napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe) i produkty z runa leśnego:

I miejsce Bożena Wisła z Bukowca za Pastę z czosnku niedźwiedziego

II miejsce Krystyna Wronowska z Rybnego za nalewkę z owoców czarnego bzu

III miejsce Izabela Łysikowska z Krzeszowa za Jałowcówkę

Komisja przyznała trzy wyróżnienia

Piotr Kusz z Chmielnika za pierogi z borówkami leśnymi

Mariusz Bednarz z Przemyśla za ocet z dereni

Janina Czaban z Nowej Sarzyny za brusznicę z gruszką

Oceny produktów dokonała komisja w składzie:

1. Izabella Byszewska – Prezes - Polska Izba Produktu Lokalnego i Regionalnego

2. Zofia Kochan - Dyrektor Departamentu Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

3. Janina Kamińska - Z-ca Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale

4. Jacek Niemczyk – Naczelnik w Okręgowej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie

5. Krystyna Gałuszko- Rakoczy - radna Powiatu Leskiego

6. Adam Milczanowski - wicestarosta leski

7. Krzysztof Zieliński - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Podkarpacia Procarpathia

8. Monika Sterer-Putyło - inspektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

  • DSC_1667
  • DSC_1669
  • DSC_1670
  • DSC_1671
  • DSC_1672
  • DSC_1673
  • DSC_1674
  • DSC_1676
  • DSC_1677
  • DSC_1678
  • DSC_1679
  • DSC_1684
  • DSC_1686
  • DSC_1687
  • DSC_1689
  • DSC_1690
  • DSC_1695
  • DSC_1696
  • DSC_1699
  • DSC_1700
  • DSC_1701
  • DSC_1704
  • DSC_1706
  • DSC_1709
  • DSC_1711
  • DSC_1712
  • DSC_1714
  • DSC_1715
  • DSC_1716
  • DSC_1717
  • DSC_1718
  • DSC_1719
  • DSC_1723
  • DSC_1724
  • DSC_1725
  • DSC_1727
  • DSC_1728
  • DSC_1729
  • DSC_1730
  • DSC_1731
  • DSC_1732
  • DSC_1734
  • DSC_1736
  • DSC_1737
  • DSC_1739
  • DSC_1741
  • DSC_1743
  • DSC_1744
  • DSC_1748
  • DSC_1749
  • DSC_1750
  • DSC_1751
  • DSC_1752
  • DSC_1753
  • DSC_1754
  • DSC_1755
  • DSC_1756
  • DSC_1757
  • DSC_1783
  • DSC_1788
  • DSC_1789
  • DSC_1794
  • DSC_1795
  • DSC_1796
  • DSC_1797

Fot. Izabela Fac/ Kancelaria Sejmiku